Людина, яка вирішила зробити собі татуювання, повинна знати, що період її загоєння та якість малюнка залежить як від професіоналізму майстра, так і від подальших дій самого клієнта. Після нанесення зображення необхідно суворо дотримуватись правил догляду за тату. Ігнорування рекомендацій майстра може призвести не тільки до значного спотворення початкового малюнка, а й виникнення багатьох проблем зі здоров'ям.
Як і скільки часу гоїться тату
У процесі нанесення татуювання відбувається сильне пошкодження покриву шкіри. Щоб малюнок вийшов красивим, необхідно знати, як відбувається загоєння і що необхідно робити на кожному його етапі.
Період регенерації триває від 5 до 30 днів. Процес загоєння відбувається таким чином:
Через 4 години після процедури нанесення малюнка людина повинна зняти компрес, який наклав майстер. Така плівка необхідна для запобігання розвитку інфекції, але якщо не зняти її через 4 години, то вона сама може стати джерелом зараження.
Після зняття компресу потрібно прийняти теплий душ із застосуванням антибактеріального мила. Використовувати мочалку суворо заборонено, інакше можна пошкодити малюнок. Також не можна промивати рану гарячою водою. Після прийняття душу татуювання слід промокнути стерильною серветкою з паперу або ватним диском.
Після промивання рани людина може виявити, що на місці тату шкіра набрякла. Крім запалення можна помітити виділення слизу та невеликої кількості фарби. Така реакція організму свідчить, що регенерація шкіри складає належному рівні.
Майстер, який набиває тату, відразу після закінчення процедури повинен обробити рану загоювальним гелем. Він завдяки протизапальним і регенеруючим властивостям знімає пухлину і прискорює процес загоєння. Таку ж мазь майстер може призначити для самостійного застосування в домашніх умовах. У нашому магазині є супер загоюючий крем Heile Heile після татуажу та тату!
Його переваги:
- сприяє збереженню кольору;
- регенерує шкіру до початкового стану;
- пройшов дерматологічні випробування;
- складається тільки з натуральних олій та інгредієнтів;
- не містить віск, парафін, віддушки, ефірні олії та консерванти;
- не залишає неприємної жирної плівки.
Наступного дня після набивання тату перестає виділятися кров та слиз.
Це тим, що шкірний покрив більше не відкидає фарбу. На даному етапі шкіру сильно стягує, вона стає дуже сухою. Щоб позбавитися дискомфорту і полегшити стан потрібно обробляти малюнок маззю.
На третю добу все зображення покривається скоринками.
Шкірний покрив у місці татуювання сильно свербить. Ця реакція свідчить про те, що татуювання починає гоїтися.
Період загоєння тату залежить від таких факторів як розмір малюнку, місце нанесення та індивідуальні особливості організму людини.
Там, де шкірний покрив товщі (груди, живіт, сідниці), татуювання гоїться не довше 1 тижня. У місцях, де шкіра набагато тонша (шия, спина, щиколотки), тату загоюватиме близько 15 діб. Татуювання великого розміру набивають у кілька етапів, тому період повного загоєння становить не менше 1 місяця.
Щоб уникнути проблем зі здоров'ям та отримати гарне зображення, необхідно знати, чого не можна робити після нанесення татуювання. На весь період загоєння тату суворо забороняється здійснювати такі дії:
Вживати алкогольні напої
Вживання спиртного суттєво продовжить період загоєння тату – рана може сильно кровоточити та відбудеться вимивання фарби. Відмовитись від алкоголю рекомендується на весь термін відновлення шкірного покриву. Також заборонено алкогольні напої і за 1-2 доби до нанесення зображення.
Розчісувати шкіру на місці татуювання
Коли тату гоїться, шкіра на місці малюнка сильно свербить. Важливо перетерпіти цей період, оскільки при сильному механічному впливі велика ймовірність пошкодження зображення, внаслідок чого буде потрібна корекція. Якщо шкіра свербить не дуже сильно, то досить злегка поплескати по малюнку долонею. При нестерпному сверблячку слід скористатися аптечними препаратами.
Найбільш ефективним заспокійливим засобом є Пантенол. Такий спрей застосовують для лікування опіків. Його використання зволожить шкіру, що допоможе усунути свербіж. На відміну від різних мазей, застосування спрею зручніше: його розпорошують над татуюванням, внаслідок чого засіб рівномірно лягає на рану. Відсутність механічного впливу рука ми дозволяє зменшити больові відчуття. Для усунення сверблячки та прискорення процесу регенерації шкірного покриву рекомендується використовувати Пантенол 3-4 рази на добу.
Практикувати сильне фізичне навантаження
Спортивні заняття сприяють рясному потовиділення. Зайва волога, що накопичилася на ділянці малюнка, сприятиме тривалішому загоєнню. Надмірне фізичне навантаження може призвести до розмивання контуру зображення. Щоб звести до мінімуму ризик суттєвого спотворення малюнка, слід відкласти відвідування спортзалу до повного загоєння тату.
Видаляти скоринки з татуювання
Самостійне усунення ороговілих частинок шкіри на місці малюнка призведе до втрати частини фарби. В результаті колір татуювання буде відрізнятися - на тих ділянках, де були видалені скоринки, зображення буде набагато світлішим. Щоб уникнути такого наслідку, потрібно суворо виконувати усі рекомендації майстра. Татуювання має загоюватися поступово, без додаткового механічного впливу.
Щоб звести до мінімуму появу скоринок, рекомендується скористатися маззю Бепантен. Її застосування дозволяє не лише зволожити шкіру, а й прискорити процес її загоєння. Мазь не викликає алергії, у неї немає побічних ефектів. Застосовувати препарат слід до 5 разів на добу, завдаючи засіб тонким шаром на весь малюнок.
Відвідувати лазню, басейн
Похід у парильню чи жарку сауну призведе до рясного виділення поту. Наявність на татуювання великої кількості вологи загрожує вимиванням фарби та розмиванням контуру. В результаті для відновлення малюнка буде потрібна додаткова корекція. Купання в громадських басейнах може призвести до занесенням в рану інфекції.
Загоряти
Любителям позасмагати на сонці важливо знати, що вплив на свіже татуювання прямих сонячних променів призведе до того, що частина сегмента малюнка буде втрачена. В результаті татуювання стане значно світлішим, колір може бути нерівномірним по всьому малюнку. Засмагати слід лише, коли тату заживе повністю. Але навіть після повного загоєння рекомендується користуватися кремом для засмаги.
Ізолювати місце тату пластиром або бинтом
Пошкоджена шкіра має постійно дихати. Доступ повітря необхідний нормального процесу регенерації. Якщо шкірний покрив не дихатиме, то може утворитися нагноєння, тату загоюватиметься дуже довго, доставляючи масу хворобливих відчуттів. Тому не рекомендується заклеювати рану пластиром або обмотувати бинтом - такі дії продовжать термін загоєння і можуть призвести до розвитку інфекції.
Ігнорування перелічених вище заборон загрожує не тільки значним спотворенням зображення, але і виникненням різних шкірних захворювань. Щоб уникнути проблем зі здоров'ям, важливо обрати професійного майстра. Необхідно переконатись у його кваліфікації, вивчити відгуки клієнтів. Процедура нанесення тату повинна здійснюватись у спеціальному салоні з дотриманням усіх санітарних умов.
Важливо: якщо татуювання не гоїться тривалий час (довше 1 місяця), то настійно рекомендується звернутися до дерматолога. Довгий період загоєння може бути спровокований не тільки неправильним доглядом, але й індивідуальними особливостями шкіри, а також наявністю шкірних захворювань.
Таким чином, щоб отримати гарний малюнок високої якості та уникнути розвитку небезпечного захворювання, необхідно суворо дотримуватися правил догляду за татуюванням і дотримуватися всіх рекомендацій майстра.