Брови після видалення татуажу: догляд, відновлення
Перманентний татуаж, виконаний непрофесійним майстром або з використанням пігменту барвника низької якості, в більшості випадків вимагає повного видалення або проведення процедури корекції. Видалення татуажу брів може бути потрібним і в тому випадку, якщо жінку банально не влаштовує форма або відтінок пігменту. Раніше подібні процедури були пов'язані з багатьма ризиками серйозних ускладнень, оскільки при їх проведенні використовувалися агресивні кислотні пілінги та шліфування. Сьогодні завдяки можливості використання інноваційних технологій позбутися пігменту значно простіше. Однак і зараз брови після видалення татуажу вимагають ретельного догляду та дбайливого відновлення.
Видалення татуажу брів: специфіка процедури
Лише кілька років тому процедура видалення старого татуажу брів базувалася на використанні агресивних кислотних пілінгів та шліфування, які негативно відбивалися на стані шкіри та практично завжди провокували деякі ускладнення. Сьогодні існує кілька популярних способів, які відрізняються щадною та ефективною дією, серед них – ремувер і лазер.Видалення татуажу брів ремувером є процедурою, основу якої складає нанесення на шкірні покриви спеціального складу, що проникає в глибокі шари епідермісу. Речовина входить у хімічну реакцію з фарбуючими пігментами, що призводить до повного їх руйнування. Для повного видалення татуажу може знадобитися від одного до трьох сеансів, в цілому їхня кількість залежить від об'єму малюнка та глибини шкірних покривів, на яку було введено склад.
Що стосується лазерного видалення татуажу брів, то цей варіант позиціонується як найбезпечніший, щадний і ефективний. Лазерне випромінювання проникає у глибокі шари тканин, сприяючи повному руйнуванню барвника пігменту та стимуляції регенеративних процесів. При цьому вплив виявляється лише на забарвлені ділянки шкіри.
Фахівці з видалення татуажу брів, відгуки яких, відповідно, аргументовані та правдиві, зазначають, що оцінити роботу майстра можна не раніше ніж через 45 – 50 днів після проведення першої процедури. Саме такий обсяг часу знадобиться для виведення фарби з глибоких шарів шкіри.
Процедура видалення татуажу брів лазером має вагомі переваги перед іншими способами подібного призначення:
- відсутня необхідність підготовки шкіри до проведення процедури;
- мінімальна тривалість періоду відновлення, тривалість якої становить не більше трьох днів;
- загальна тривалість сеансу становить не більше півгодини;
- відсутність хворобливих відчуттів;
- можливість використовувати доглядову та декоративну косметику практично відразу після проведення процедури;
- можливість зробити новий татуаж через незначний проміжок часу після видалення старого.
Можливі ускладнення
Процедура видалення татуажу брів, фото якої наведено у рамках статті, не виключає можливих ускладнень. Серед найбільш поширених можна навести низку наступних:- Можлива зміна відтінку пігменту, що фарбує. Наприклад, сині, білі та зелені кольори можуть перетворитися на темні, аж до чорного.
- Незначна зміна кольору волосків. Слід зазначити, що після випадання і появи нових волосків колір їх стає тим самим.
- У деяких випадках, особливо на тлі підвищеної чутливості шкіри, можлива поява набряклості та почервоніння.
Однак не виключені і важкі ускладнення, серед яких рубці, шрами, пігментні плями, синці. Подібні варіанти ускладнень можливі лише у виняткових випадках, наприклад, за наявності у клієнтки захворювань шкірних покривів чи крові, і навіть після роботи непрофесійним фахівцем. Відповідно, щоб попередити такі негативні наслідки, важливо раціонально підійти до вибору майстра.
Догляд за бровами після видалення татуажу
Після проведення процедури видалення татуажу брів, ціна на яку може змінюватись в залежності від застосовуваної методики, необхідний ретельний догляд за шкірою, який дозволить уникнути ускладнень. Відразу після завершення процедури слід виконувати наступні рекомендації:- Після впливу на шкіру лазером характерним є утворення щільної скоринки. Відривати її самостійно не рекомендується категорично, оскільки цей захід цілком може спровокувати появу шрамів і рубців.
- Протягом декількох днів після видалення татуажу необхідно обробляти шкіру будь-якими антисептичними складами, наприклад, спеціальними рідинами, хлоргексидином, перекисом водню. Далі з метою догляду потрібно нанести доглядаючий гель, який допоможе пом'якшити шкіру.
- Загалом, наведених вище заходів догляду за шкірою цілком достатньо, щоб запобігти можливим ускладненням. Крім того, рекомендується протягом місяця після видалення татуажу дотримуватись наступних рекомендацій:
- Протягом перших трьох – п'яти днів рекомендується відмовитися від відвідування сауни, лазні, солярію. Крім того, важливо виключити тривале перебування під впливом прямих сонячних променів.
- Не можна використовувати декоративну косметику та будь-які засоби для догляду, у складі яких присутній спирт.
- Рекомендується виключити фізичний вплив на пошкоджені ділянки шкіри, тобто не варто розчісувати та постійно чіпати їх.
- Використовувати декоративну косметику припустимо, але все ж таки варто виключити попадання коштів безпосередньо на уражені ділянки шкіри.
- У процесі догляду рекомендується використовувати м'які щадні засоби для вмивання. Чудово підійде звичайне дитяче мило.